فعالت های امور فرهنگی
 

فعالیت های فرهنگی در نیمسال تحصیلی 1-94

1-برگزاری مسابقه مقاله نویسی روز عاشورا

شرح مراسم:

به مناسبت ایام عاشورایی حسینی مسابقه ای با موضوع بهره برداری از اهداف قیام عاشورا در زندگی امروز در سال 93 برگزار گردید که به پنج نفر اول جواز ارزنده ای اهدا گردید.

2-افتتحاح بسیج دانشجویی

شرح مراسم:

با توجه به اهمیت وجود بسیج دانشجویی و استقبال موسسه و دانشجویان در سال 93 بسیج دانشجویی با حضور اعضای محترم سپاه پاسداران استاق قزوین و نیروی مقاومت بسیج شهرستان آبیک افتتحاح گردید.

3-مراسم روز دانشجو:

شرح مراسم:

در 16 آذر برای دانشجویان نمونه و برتر در تحصیل و حجاب مراسمی با حضور مقامات شهرستان برگزار گردید و جوایز ارزنده ای هم اعطا گردید.

4-ازدواج دانشجویی:

شرح مراسم:

ثبت نام و معرفی دانشجویان برای نوزدهمین جشن ازدواج دانشجویی

5- مسابقه عکس دفاع مقدس

6-اردوی تفریحی دریاچه اوان الموت

اردوی تفریحی و علمی در سال 92 برای اولین ورودی های موسسه به شهر الموت برگزار گردید.

7-بدرقه راهپیمایان کربلا در اربعین حسینی

گروهی از دانشجویان موسسه در سال 93 برای راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کردند که موسسه آنها را بدرقه نمود و توشه سفر آنها را تهیه نمود.

8-برگزاری مراسم به مناسبت هفته دفاع مقدس و تجلیل از پدر صنایع هوا و فضایی کشور شهید دکتر حسن طهرانی مقدم در در مهر سال 94

شرح مراسم:

به مناسبت گرامداشت هفته دفاع مقدس مراسم  آیین تجلیل از پدر هوا فضا کشور،شهید سردار دکتر حسن طهرانی مقدم با حضور خانواده محترم ایشان در موسسه آموزش عالی اوج برگزار گردید...

  در این مراسم سردار دکتر محمد طهران مقدم اظهار کرد:شهید حسن طهرانی مقدم

   در سن 20 سالگی با سرافرازی بیان می‌کرد که توپ‌های ما آن طرف جنگ است که در عملیات بدر یک گردان از دشمن به غنیمت گرفته شد و پایه توپ‌خانه سپاه شد

   برادر شهید تهرانی‌مقدم ادامه داد: روسی‌ها برای انجام پرتاب موشک شرایطی را برای ایران تعیین کرده بودند که برادرم گفته بود همچنان که زیر بار تعهدات غرب و شرایط سخت غرب نرفته‌ایم زیر بار شرایط ظالمانه شما نیز نمی‌رویم یعنی بر روی پای خود می‌ایستیم و از جوانان و ظرفیت‌های داخلی استفاده می‌کنیم.

   تهرانی‌مقدم خاطرنشان کرد: برادرم از شکست‌ها تجربه کسب می‌کرد و برای رسیدن به اوج، از شکست‌ها درس می‌گرفت.

   وی با اشاره به اخلاص بسیار زیاد شهید تهرانی‌مقدم بیان کرد: این شهید بزرگوار زمانی که پروژه بزرگی را به اتمام می‌رساند می‌گفت از در پشت خارج شویم تا کسی مرا نمی‌بیند یعنی در هیچ تریبونی سخنرانی نمی‌کرد ولی امروز، هنوز کاری به اتمام نرسیده در تریبون‌ها اعلام می‌کنند که چنان کار را انجام داده‌ایم.

   برادر شهید تهرانی‌مقدم اضافه کرد: برادرم خلق محمدی داشت و همیشه تبسم بر لب داشت گرچه در دلش مشکلات داشت و ممکن بود از مشکلات خود و یا عدم همراهی مسئولان و حتی دوستان همراهان خود ناراحت باشد ولی مشکلات را به کسی نمی‌گفت.

   آقای تهرانی‌مقدم خاطرنشان کرد: برادر شهیدم عاشق ولایت بود و ولایتمداری و ولایت‌پذیری از علت‌های موفقیتش بود؛ ایشان منویات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مد نظرشان بود و معتقد بود هر کس یک گام جلوتر و یک عقب‌تر از رهبری باشد جزء مارقان است حتی اگر بر پیشانی‌اش جای مهر باشد.

   وی اذعان کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری آنقدر شهید تهرانی‌مقدم در اوج بود و پروژه‌های استراتژیک و بلند مرتبه را مطرح می‌کرد که گاهی رهبری ایشان را کنترل می‌کرد و می‌گفت این پروژه‌ها به صلاح نیست و به سراغ پروژه‌های دیگر بروید.

   این برادر شهید با بیان اینکه بدون شک ابداعات و ساخت‌های شهید حسن تهرانی‌مقدم بالاخره اسرائیل را نابود می‌کند، تصریح کرد: این همان شهیدی است که فرموده بود روی قبر من بنویسید این همان شخصیست که می‌خواست اسرائیل را نابود کند.

   آقای تهرانی‌مقدم با بیان اینکه انجام مذاکرات هسته‌ای در پرتو اقتدار بخشی شهدا و ایثارگران بوده است، افزود: امنیت موجود در کشور از خون شهدا به دست آمده است نه اینکه مذاکرات سبب امنیت در کشور شده است چراکه دنیا دور میز نشسته و به حرف ما گوش می‌دهد.

   وی تلاش و کوشش را از ویژگی‌های شهید تهرانی‌مقدم ذکر کرد و افزود: سال‌ها وقت داریم تا در قبر بخوابیم اکنون زمان استراحت نیست بلکه باید از فرصت‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.

   این برادر شهید اضافه کرد: این شهید هیچ‌گاه از ارزش‌های خود عدول نمی‌کرد و دائم‌الوضو بود، نماز اول وقت و نماز جمعه را ترک نمی‌کرد و همواره سعی می‌کرد به نیازمندان و مستمندان کمک کرده و گره از مشکلات آنان بگشاید.

 وی بر ارتباط دانشجویان با ارواح مطهر شهدا تأکید کرد و گفت: اگر دانشجویان با شهدا در ارتباط باشند و با آنان عهد و پیمان بسته و رفیق شوند، راه‌ها و گره‌های آنان باز شده و مشکلاتشان رفع می‌شود.

  رئیس مؤسسه آموزش عالی اوج آبیک مطرح کرد

   الگوپذیری دانشجویان از تخصص و تعهد اخلاقی پدر موشکی ایران

   رئیس مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج شهرستان آبیک گفت: سعی می‌شود در این مؤسسه علاوه بر کسب علم و دانش، در مسائل تخصصی و تعهد اخلاقی از شهید تهرانی‌مقدم الگو گرفته شود.

   آقای دکترایرج فروزان در مراسم تجلیل از مقام شهید حسن تهرانی‌مقدم (پدر موشکی ایران) در مؤسسه آموزش عالی اوج شهرستان آبیک اظهار کرد: ایثارگری و رشادت‌های شهدا و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان سبب شده است که در این برهه از زمان، فرصتی فراهم شود که مقوله ارائه آموزش به دانشجویان صورت گیرد.

  وی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را وظیفه آحاد جامعه ذکر کرد و افزود: شهدا از تمام وجودشان گذشتند و برای رسیدن به اهداف خود جانشان را نثار این مرز و بوم کردند.

  این مسئول ادامه داد: با هدف زنده نگه داشتن یاد سردار شهید حسن تهرانی‌مقدم، سالن کنفرانس رئیس مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج را به نام این شهید نامگذاری و مزین کرده‌ایم که از بنیانگذاران علوم موشکی و هوا و فضا بودند.

  رئیس مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج شهرستان آبیک گفت: سعی می‌شود در این مؤسسه آموزش عالی علاوه بر کسب علم و دانش، در مسائل تخصصی، تعهد و امور رفتاری از شهید تهرانی‌مقدم الگو گرفته شود تا در پیشبرد اهداف نظام بتوانیم گام‌های ارزنده‌ای برداریم.

  آقای دکترفروزان افزود: استکبار جهانی با همه پوچی که دارد به واسطه آموزش در علوم موفق به ظاهر در زمینه علمی موفقیت‌هایی را کسب کرده است که باید تلاش کنیم بر مبنای آموزش توسعه و پیشرفت کرده تا بتوانیم در عرصه جهانی در برابر زورگویان مقاومت کنیم.

  وی اضافه کرد: رشته هوا و فضا یکی از رشته‌هایی است که از رشته‌های دیگر هم تأثیر می‌پذیرد و هم تأثیرگذار است.

  این مسئول اذعان کرد: در برخی از کشورها هوا و فضا به هم نزدیک شده و ماهواره‌ها خدمات هوابر ارائه می‌دهند.

  رئیس مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج شهرستان آبیک افزود: همه باید تلاش کنیم به نحو شایسته تکنولوژی تسلط بر علوم هوا و فضا را فرا گرفته تا بتوانیم به نحو احسن رسالت خود را انجام دهیم. 

 شهید تهرانی‌مقدم از هویت ایرانی و ملی حمایت کرد

   قائم مقام مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج شهرستان آبیک نیز در این مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس را وظیفه مردم انقلابی دانست و گفت: شهدا برای دفاع از ارزش‌های اسلامی، آزادی و خاک این مرز و بوم به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رفتند و جانشان را فدا کردند.

  آقای مهندس یونسی افزود: سردار شهید حسن تهرانی‌مقدم سرآمد علوم هوا و فضا است که به فرمایش مقام معظم رهبری دانشمند و عالم بی‌ادعا بود و هر جا کار مشکلی وجود داشت می‌گفت باید به سراغ کار مشکل‌تری برویم.

  وی ادامه داد: شهید تهرانی‌مقدم از هویت ایرانی - اسلامی  ما حمایت کرد که لازم است این شهید را الگوی خود قرار داده و از ابعاد شخصیتی و فضائل اخلاقی ایشان درس بگیریم.

  این مسئول قدردانی از خانواده‌های معزز شهدا را ضرورت امروز زندگی ما دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌های شهدا هستند که با سکوت، راهی که شهدای آنان رفته و کاری که آنان انجام داده‌اند، ایمان دارند و ادامه دهنده ی راه ایشان هستند.

  قائم مقام مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج شهرستان آبیک تصریح کرد: فداکاری شهدا و زحمات خانواده‌های شهدا نباید به فراموشی سپرده شود چراکه آرامش و امنیت را در همه ی سطوح و برای همه ی مردم ما از جمله امنیت در تحصیل موجود را مرهون خون شهدا هستیم.

  آقای مهندس یونسی افزود: شهدا با جان بر کف نهادن و حضور خود در جبهه‌های جنگ، تحصیل را برای نوجوانان و جوانان به وجود آورده اند تا ما بتوانیم راه آنان را اینگونه ادامه دهیم.

   فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) آبیک:

  تفکر بسیجی تنها راه در تنگنا قرار دادن دشمنان نظام است

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک گفت: تفکر بسیجی تنها راه در تنگنا قرار دادن دشمنان نظام است.

  آقای حمزه برین ظهر امروز در مراسم تجلیل از مقام شهید حسن تهرانی‌مقدم در مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج شهرستان آبیک اظهار کرد: شهدا خلق‌کننده حماسه‌های دفاع مقدس بودند و این واقعیت را در تاریخ به ثبت رسانند که تفکر بسیجی و روح مقاومت و ایستادگی به عنوان یک حرکت عظیم انقلاب اسلامی را با سرعت هرچه تمام‌تر به پیش ببرد.

وی افزود: شعار ما می‌توانیم را در دفاع مقدس ترجمه و تجربه کردیم که با استمرار روح مقاومت، می‌توانیم به این شعار استمرار ببخشیم.

  این مسئول ادامه داد: امروز دشمن همه اهداف دوران جنگ یعنی حذف نظام را دنبال می‌کند؛ تمام دنیا با تحمیل جنگ علیه ایران می‌خواستند انقلاب نوپا و تازه شکل گرفته را از همه نظر ساقط کنند.

  آقای برین عنوان کرد: اگر دیروز رزمندگان اسلام در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند امروز نخبگان و فرهیختگان علمی باید شعار ما می‌توانیم را تجربه و ترجمه کرده و به آن مقید باشند.

فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی با روحیه مقاومت به پیش برود باید به خود تکیه کرده و روحیه ایستادگی و مقاومت خود را حفظ کنیم.

  برین به راهبردی‌های آمریکا در دوران دفاع مقدس و زمان فعلی علیه نظام اسلامی اشاره و تصریح کرد: حفظ موقعیت و تثبیت رژیم اشغالی از راهبردهای آمریکا است و به قدرت نظام یقین دارد و فهمیده که روحیه مقاومت ایران در دنیا تأثیرگذار بوده به همین دلیل درصدد نفوذ به کشور است.

  وی افزود: استکبار جهانی از هیچ راهی برای نفوذ به کشور کوتاهی نمی‌کند ولی باید گفت که طی 36 سال اخیر، با وجود همه مشکلات و تحریم‌ها، حرکت انقلاب رو به جلو بوده و متوقف نشده است.

  این مسئول ادامه داد: همه مردم و مسئولان با شعار ما می‌توانیم می‌توانند بر اصول انقلاب محکم و مقید ایستاده و به استکبارستیزی ادامه دهند.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک طبق بیانات مقام معظم رهبری نفوذ فرهنگی، اعتقادی و فکری  استکبار جهانی را از نفوذهای بسیار خطرناک عنوان کرد و گفت: اگر این نفوذ در کشور تحقق یابد استکبار برای ما دیگر معنا ندارد، توانمندی داخل کشور به کنار رفته و چشم به دست بیگانه خواهیم دوخت.

برین افزود: با ایستادگی و مقاومت و تحقق شعار می‌توانیم انقلاب را به پیش برده و به دشمن اجازه نفوذ ندهیم.

 وی اضافه کرد: تفکر انقلابی و بسیجی تنها راه در تنگنا قرار دادن دشمنان نظام است که این امر در تاریخ انقلاب تجربه شده و به ثبت رسیده است.

   این مسئول ادامه داد: تفکر انقلابی و بسیجی از ابهت ابرقدرت‌ها کاسته است و دشمنان تلاش می‌کنند برتری خود را بازیابی کرده و خود را کدخدای دنیا معرفی کنند.

   فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک تأکید کرد: آحاد جامعه باید با تفکر بسیجی و ایستادگی به تکالیف و وظایف خود عمل کرده و انقلاب اسلامی را به پیش ببرند.

    نماینده مردم قزوین در مجلس
تجاری‌سازی علوم به تقویت بنیه اقتصادی کشور کمک می‌کند

 نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تجاری‌سازی علوم در جامعه به تقویت بنیه اقتصادی کشور کمک می‌کند.

آقای داوود محمدی ظهر امروز در مراسم تجلیل از مقام شهید حسن تهرانی‌مقدم در مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی اوج شهرستان آبیک اظهار کرد: اگر کسب علم و دانش با تهذیب و تزکیه همراه شود خدای متعال دریچه‌های نورانی بهتری به رو انسان گشوده و راه‌های طی نشده را برای انسان آشکار می‌کند.

  وی افزود: رشد علمی مطلوب است ولی باید به ثروت، تجاری‌سازی و شرکت‌های دانش بنیان تبدیل شود چراکه در این زمینه توجه کافی وجود ندارد.

  این مسئول ادامه داد: تجاری‌سازی علوم باید به صورت کاربردی به ثروت تبدیل شده تا بتوانیم به تولید ناخالص بپردازیم.

   نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر رشد و توسعه علمی به ثروت تبدیل شود می‌توان در راستای تقویت بنیه اقتصادی کشور گام‌های ارزنده‌ای برداشت.

   آقای محمدی تصریح کرد: با توسعه دانشگاه‌ها و رشد کمی جمعیت دانشجویی باید به رشد کیفی اثربخش نیز توجه داشت یعنی زمانی که دانشجو فارغ‌التحصیل می‌شود اثربخشی آن در جامعه ملموس و مشهود باشد.

  وی اضافه کرد: زمانی که رشد کیفی آموزش در دانشگاه‌ها  صورت گیرد فرد فارغ‌التحصیل شده حضورش در جامعه واضح است و تغییرات مفیدی صورت می‌گیرد.

   این مسئول خاطرنشان کرد: اگر در جامعه علم به ثروت تبدیل شود سبب می‌شود که صدور علم و فناوری تحقق یابد که امید است دانشجویان در آینده منشأ خدمات برای مردم و نظام  باشند.

 

9-برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین

شرح مراسم:

به مناسبت فرا رسیدن ایام عاشورای حسینی مراسم عزاداری در موسسه آموزش عالی اوج به مدت 3 روز در محرم سال 94 برگزار گردید.

10- فراخوان مسابقه عکاسی با موضوع محرم

شرح مسابقه:

ایجاد مسابقه ای با نگاهی آزاد و با محوریت به تصویر کشدن آیین های عزاداری محرم و اهدا جوایز ارزنده به نفرات برتر در مهر سال 94

11-برگزاری نماز جماعت در سال 94

12-ثبت نام اردوی پیاده روی کربلا در آبان سال 94

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی اردوی پیاده روی کربلا برای دانشجویان فراهم گردید.

13-برگزاری مراسم کرسی های آزاد اندیشی در آبان سال 94

شرح مراسم:

با نزدیک شدن به انتخابات جلسه پرسش و پاسخ با حضور مسئولین بسیج دانشجویی استان در موسسه آموزش عالی اوج برگزار گردید.

14-برگزاری مسابقات ورزشی فوتسال،والیبال،تیر اندازی؛مچ اندازی،رزمی به مناسبت فرا رسیدن هفته تربیت بدنی در آبان و آذر سال 94 و اهدا جوایز ارزنده به تیم ها ونفرات برتر

15- برگزاری مراسم روز دانشجو در 16 آذر 94

شرح مراسم:

گرامیداشت روز دانشجو و اهدا هدایا به دانشجویان موسسه و اهدا لوح تقدیر به دانشجویان برتر تحصیلی و ورزشی

16- برگزاری مراسم هفته پژوهش

برگزاری مراسمی با حضور اساتید و دانشجویان با موضوع تحقیق و پژوهش